fbpx

Kirvega ahvenapüük ehk kombainiga Pärnu lahel

Kirvega ahvenapüük Pärnu lahel

Kirvega ahvenapüük ehk kombainiga Pärnu lahel

Kuna üle mitme aasta on meil jälle talv, mis ka suuremad veekogud ära kaanetab, siis tegin teoks oma ammuse plaani, minna kirvega Pärnu lahele ahvenaid taga ajama.

Ei, see ei ole luuludes sonimine, vaid jutt käib küllaltki spetsiifilisest ja pigem Pärnu lahele omasest püügitehnikast, mida nimetatakse ka kombainipüügiks.


Kuna tegemist oli minu esimese ekspeditsiooniga Pärnu lahele, siis rääkisin ennast punti juba kogenud kombaineri ja elupõlise pärnaka Taaviga.

Aga nagu kalamehed teavad ja Taavigi rõhutab, siis kalale minnes juhtub tihti nii, et kala võttis eile ja võtab ka homme ning täpselt nii juhtus ka meil. Eelmisel päeval sai Taavi oma semuga samast kandist üle 21kg valitud ahvena, aga nagu videost näha, siis nad ei olnud ainukesed, kes kala üles olid leidnud.

Nii ootaski meid jääle minnes ees kuskil sadakond kalameest ja selline armee võib teinekord arglikul ahvenal suu kinni ehmatada. Seega jäigi meie saagiks napilt kümmekond kala, kellest mõõdus oli vaid seitse.

Kuid nagu öeldakse: mis sitasti, see uuesti ja nii võitegi mind, kui jää lubab, üsna pea taaskord Pärnu lahel kombainimast leida.

Lõpetuseks rõhutan, et värske Pärnu lahe jää- ja kalainfo ning vajadusel ka pealeveo teenuse saad telefonitsi Taaviga ise kokku leppida: 56 237 950 Taavi Holter

Peace ja kalal näeme!

Toomas Pärnamaa
Trevally kapten
toomas@trevallyfishing.ee
+372 56 668 536


Sulle meeldis see postitus? Liitu meie kalastusseiklejate armeega ja ole esimesena kursis kõigi meie tegemistega. Telli endale kõige seiklusrikkam uudiskiri SIIT


 

Share this post

Comments (2)

 • Toomas Tamla Reply

  Tervitus.
  Meeleolukas video ning tagasihoidlikust tulemusest hoolimata ikka Sinu optimistlikud ja lustakad kommentaarid lisaks. Kahju, et Taavi jutt heli tõttu eriti pärale ei jõudnud, aga arvan n. ö. poolpärnakana selle sisu enam-vähem ette kujutada suutvat. Mina pole sellel talvel veel jääle jõudnud.

  Toomas

  jaanuar 25, 2021 at 10:28 e.l.
  • Toomas Pärnamaa Reply

   Tere, Toomas!

   Vinge ja alati rõõm kuulda, kui videod meeldivad. Mis tehnilisi probleeme puudutab, siis nüüdseks on Taavil hääl tagasi ja nii saavad ka mitte pärnakad info kenasti kätte 🙂

   Seega tänud tagasiside eest ja loodetavasti jõuad ikka peatselt jääle ka.

   Kala kotti!
   Toomas

   jaanuar 27, 2021 at 11:50 e.l.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga