fbpx

Jõeforelli hooaeg algas karastava supluse ja imeilusa täpilisega

Talvine jõeforellide püük

Jõeforelli hooaeg algas karastava supluse ja imeilusa täpilisega

Kuna veebruari viimaseks päevaks prognoosisid kõik planeediseisud ja särjepõied jõeforellide aktiivset võttu, siis otsustasime Helenaga avada 2021 hooaja ühe korraliku püügipäevaga Kesk-Eestis.


Long story short

Nagu ikka ei läinud kõik sugugi plaanipäraselt ja esimestel tundidel tehtud karastav suplus ähvardas meie päeva üldse pekki keerata, kuid õnneks ei jätnud me jonni.

Laotasime märjad hilbud autosalongi laiali ja keerasime soojendused põhja ning ühe pikema Rakvere tiiruga õnnestus asjad enam-vähem kuivaks saada ja nii ei lasknud me uuel jõelõigul ennast kaua oodata.

Õnneks sai kalajumal meie pingutustest aru ja ei lasknud meil ka enam kaua oodata. Juba esimese 200m jooksul käis üks ilus kala lanti nuusutamas, kuid ära seda ei võtnud. Nagu ikka teevad sellised eputamised meele mõruks, kuid õnneks ei jäänud seekord asi ainult narrimiseks.

Juba järgmise viskega otsustas sama kala, et teist võimalust ta landile ei anna ja tänu sellele saangi öelda, et minu hooaja esimene püük lõppes täpselt L40 ja 750g kaaluva imeilusa jõekaga.

Jõeforell jõekas jõeforelli püük

L40 ja 750g, landiks Rauntsi vobler!

Kuna mul avanes hiljuti hea võimalus kirjutada ajakirja Kalale! Looduses tarbeks artikkel, mis keskendus just jõekapüügi esimestele külmematele kuudele, siis sain ma selle tarbeks pinnida nelja jõekaässa käest välja nende parimaid tähelepanekud varakevadise jõekapüügi koha.

Põhilised tarkused, mis mina ässade mõtetest kõrva taha panin, toon ma videos ka sinuni, nagu näiteks:

  • Sobivad ilmastikuolud
  • Tähelepanekud jõelõikude valikul
  • Landi mängu eripärad

Kui sulle viimane Kalale! Looduses poeletilt näppu ei jäänud, siis artiklit saad lugeda ka veebist (ilma digipaketita maksab selle lugemine 2.99€). Lingi leiad siit:

Talviste jõeforellide jahil: kust kala otsida ja millega püüda?

Tänud veelkord Timo Tintse(estfish), Rainer Mahl(mahlfishing), Rauno Tomson(Rauntsi voblerid) ja Olari Tõnison (Quick Release) teadmiste jagamise eest!

Super suur hi-five videoproduktsiooni eest läheb Meediavabrikule Kulutuli

Kui see sulle ka midagi uut õpetas, siis jaga seda ka oma parima jõekasemuga.

Nukid ja jõe ääres näeme!
Toomas Pärnamaa
Trevally kapten
toomas@trevallyfishing.ee
+372 56 668 536


Sulle meeldis see postitus? Liitu meie kalastusseiklejate armeega ja ole esimesena kursis kõigi meie tegemistega. Telli endale kõige seiklusrikkam uudiskiri SIIT


 

Share this post

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga